MotoNotice 1.4

O nas

Wróć do listy stron


Mamy duże doświadczenie, setki umów leasingu za sobą, podchodzimy z pasą do cesji leasingu, leasingu, przedterminowych zakończeń, refinansowania leasingu i ciągle się uczmy – ale wiemy też, że specjalnie Cię to nie interesuje, gdyż to standard, którego oczekujesz.

 

Na stronie cesjeleasingu.pl, proponujemy możliwość bezpłatnego  dodawania ogłoszeń cesji umów leasingu aby można było dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych zainteresowanych przy jak najniższych kosztach.

 

Jeżeli mogłaby zainteresować Cię współpraca przy Twojej cesji leasingu (m.in. szukanie nabywcy, dbałość i nadzór nad przebiegiem cesji, analiza dostępnych rozwiązań), zapraszamy do kontaktu.

 

Leasing to jedna z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych form finansowania inwestycji przez przedsiębiorców. Warto jednak pamiętać, że występują pewne ograniczenie w swobodnym dysponowaniu przedmiotem finasowania:

  1. Zarówno w leasingu operacyjnym jak i finansowym przez cały okres trwania umowy leasingu właścicielem przedmiotu jest firma leasingowa.
  2. Umowę leasingu zawiera się na czas określony, minimalny czas trwania umowy zależy od tego co jest przedmiotem umowy i jaki jest okres amortyzacji dla celów podatkowych. 

Leasingobiorca musi liczyć się z tym, iż chcąc wypowiedzieć umowę leasingu przed ustalonym terminem, będzie narażony się na konsekwencje wynikające z zapisów OWUL (Ogólne Warunki Umowy Leasingu) np. kary umowne, spłata wszystkich rat i odsetek, koszty dodatkowe związane z przedmiotem leasingu itp. Z kolei wcześniejszy wykup, przed upływem minimalnego okresu wynoszącego co najmniej 40% czasu normatywnej amortyzacji przedmiotu, może odbyć się jedynie za wartość rynkową przedmiotu. Jeżeli jest ona znacznie wyższa niż wartość pozostałych do spłaty rat, to będzie to bardzo nieopłacalne.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook